Mas des Marguerites - Sjarmerende rom - Se bildene - Adgang - Provence - Aktiviteter - Arrangementer - Vaeret - Priser
gjestehus  Provence  Bed and breakfast

Provence - Alpilles - Luberon

 

Provence

 

Les Baux de Provence

Dette er en av de vakreste landsbyene i Frankrike hvor de vindformede klippene og borgruinene gir et magisk utseende til denne fjellveggen i Alpillene. Uansett tidspunkt på dagen, vil du bli overrasket over det eventyrlige landskapet og fargene.

Dra ikke fra Les Baux de Provence uten å ha besøkt Bildekatedralen som ble brukt som dekor i filmen Orfeus’ testamente av Jean Cocteau. I den kjempemessige underjordiske salen, brukes de skinnende, kalkhvite veggene og søylene i salen som en gigantisk skjerm for en lysbildefremvisning der tilskuerne er omringet av et visuelt og musikalsk univers. For å feire hundreårsjubileet til Paul Cézanne, ble det i 2006 i katedralen laget en forestilling viet malerens mesterverk.

Saint Rémy de Provence

Typisk provençalsk by med platantrær, små trange gater i bysentrum som byr på shoppingmuligheter.
Byen er fødebyen til Nostradamus, og Vincent Van Gogh hadde et atelier i herberget St Paul de Mausole.
Et besøk til de antikke byggverk og Glanum vil føre deg langt tilbake til romertiden .

Avignon Avignon Arles

Arles

Frankrikes største kommune med antikk og romansk bysentrum, har en rik, arkitektonisk kulturarv som er unik i verden. Dette er den franske byen hvor man teller størst antall romerske monumenter etter Roma. Byen har 7 monumenter klassifisert som verdens kultur- og naturarv av UNESCO (antikk teater, arenaene, termene i Constantin, St-Trophime kirke, Alyscamps...)

Avignon

Fra broen i Avignon eller heller Saint Bénézet, kan du reise til pavepalasset via klokkeplassen og terrassekafeene.
Palasset er et gotisk mesterverk og imponerer med sin størrelse og sin historie.
I juli er teaterfestivalen i seg selv en tur verdt og Avignon forvandles til verdens største scene.

Uzès

Største hertugdømme i Frankrike med en perfekt bevart fortid fra føydaltiden. Byen passer godt til behagelige besøk som Fenestrelle-tårnet eller Place aux Herbes (urteplassen) med sine arkader. Reis gjerne litt videre til Anduze og bambusskogen hvor det lokale mikroklimaet har gjort det mulig å utvikle en utrolig park med flerfoldige bambusarter fra overalt i verden.

Pont du Gard

Broen gjenspeiler fullkommenheten i den romerske arkitekturen der skjønnhet og tekniske prestasjoner flyter sammen. Pont du Gard er den mest imponerende delen av akvedukten til Nîmes.

Camargue Camargue Alpilles
La Camargue  

I denne gedigne naturparken kan du gå på tur til fots, med sykkel eller på hesteryggen på temastier i fugleparken for å bli kjent med naturen og deltaet i Camargue i eget tempo. For de som elsker hav og lange sandstrender, kan møtestedet være Piémanson, Beauduc og Stes-Maries-de-la-Mer.


Mas des Marguerites - Sjarmerende rom - Se bildene - Adgang - Provence - Aktiviteter - Arrangementer - Vaeret - Priser

Mas des Marguerites

Sjarmerende gjestehus - charming bed and breakfast
Alpillene - Provence

contact@mas-des-marguerites.com

tel/fax : +33 (0)4 90 54 20 48 - mob : +33 (0)661 79 02 10
Chemin de la Pinède
13520 Maussane les Alpilles

Chambres d'hôtes Provence   bed and breakfast Provence   bed and breakfast Provence   bed and breakfast Provence   Gjestehus Provence bed breakfast